13 Fevral 09:17

Atletika idman növü üzrə Azərbaycan Birinciliyi keçirilib

12 fevral 2016-cı il tarıxlərində Respublika Olimpiya Mərkəzində 1997-98, 1999-2000-ci il qızlar və oğlanlar arasında Atletika idman növü üzrə Azərbaycan Birinciliyi keçirilib. Tədbirin ilk günü 150-ə yaxın gənc iştirak etmişdir. Yarışlarda 1997-98 və 1999-2000-ci il yaş qruplarına bölünmüş idmançıların nəticələri aşağıdakı kimidir.

 

 

1997-98-ci illərin Azərbaycan Birinciliyi

 

Yadro İtələmə (oğlanlar)

I yer – Nəbiyev Faiq 12.80 san nəticə ilə

II yer –  Menyayev Şamil 8.42 san nəticə ilə

III yer Cəlilov Fuad 8.24 san nəticə ilə

 

400 m qaçış (qızlar)

I yer – Vəliyeva Günel 1:04.70 san nəticə ilə

II yer Əmiraslanova Özlən 1:05.67 san nəticə ilə

III yer – Əsgərova Aynur 1:06.31 san nəticə ilə

 

400 m qaçış (oğlanlar)

I yer – Əliyev Zaur 56.03 san nəticə ilə

II yer – Q/Yesus Johans 56.33 san nəticə ilə

III yer – Quliyev Zaur 59.30 san nəticə ilə

 

60m qaçış (qızlar)

I yer – Şahmalıyeva Aysel 8.68 san nəticə ilə

II yer – Haqverdiyeva Aynur 8.92 san nəticə ilə

III yer – Rahimli Aysel 8.95 san nəticə ilə

 

60m qaçış (oğğlanlar)

I yer – İksanov İlham 7.24 san nəticə ilə

II yer – Q/ Yesus Johans 7.55 san nəticə ilə

III yer – Məmmədov Əlisürət 7.62 san nəticə ilə

 

1500 qaçış (oğlanlar)

I yer Aramoviç Andrey 4:26.20 san nəticə ilə

II yer – Sadıxov Fuad 4:56.58 san nəticə ilə

 

 

1999-2000 illərin Azərbaycan Birinciliyi

 

Yadro İtələmə (qızlar)

I yer – Hüseynova Günel 7.00m nəticə ilə

II yer – Nəsirova İnci 5.47m nəticə ilə

 

Hündürlüyə tullanma (qızlar)

I yer – Hüseynova Ləman 1.25m nəticə ilə

 

Hündürlüyə Tullnma (oğlanlar)

I yer Salayev Heybət 1.80m nəticə ilə

 

400m qaçış (qızlar)

I yer  – Məmmədova Nika 1:06.73 san nəticə ilə

II yer – Quliyeva Radmila  1:10.20 san nəticə ilə

III yer – Əsədzadə Aynur 1: 11.82 san nəticə ilə

 

400m qaçış oğlanlar

I yer – Abışov İlham 56.59 san nəticə ilə

II yer – Səmədov Ayxan 58.77 san nəticə ilə

III yer – Bədəlov Kamran 59.80 san nəticə ilə

 

60m qaçış (qızlar)

I yer – Pextireva Yelena 7.88 san nəticə ilə

II yer – Tağızadə Fəxriyyə 8.21 san nəticə ilə

III yer – Əliyeva Günel 8.28 san nəticə ilə

 

Üç təkanla Tullanma (oğlanlar)

I yer – İbrahimov Yadulla 13.67 nəticə ilə

II yer – Nəcəfzadə Fərid 13.53 nəticə ilə

III yer – Məmmədov Güvən 12.85 nəticə ilə

 

60m qaçış (oğlanlar)

I yer – Bağırov Vaqif 7.18 san nəticə ilə

II yer – Məlikov Ramiz 7.44 san nəticə ilə

III yer – Talıblı Sabir 7.46 san nəticə ilə

 

1500m qaçış (qızlar)

I yer – Quliyeva Ülviyyə 6:09.84 san nəticə ilə

II yer – Ağayeva Validə 6:14.33 san nəticə ilə

III yer – Nəsirov İnci 7:44.45 san nəticə ilə

Bəyən və paylaş

Rəylər

rəy(lər)